Jazyková škola Hilderstone College - Broadstairs

Broadstairs, Velká Británie
Hilderstone College - Broadstairs

Velmi kvalitní kurzy všeobecné a profesní angličtiny určené především motivovaným dospělým klientům. Příjemné prostředí v historické budově v centru anglického přímořského letoviska Broadstairs, asi 800 m od pláže. Studovna je otevřena pro účastníky kurzů do pozdních večerních hodin. 


Veškeré informace o škole si můžete stáhnout ve formátu PDF zde.

Informace o škole

Rok založení jazykové školy: 1970
Akreditace školy: IALC, English UK, British Council
Vyučovací hodina: 60 minut
Vstupní test: Ve škole v den zahájení kurzu V případě kurzů s individuální výukou Needs Analysis a předběžný test
Velikost skupin: Průměr 8, maximum 12 účastníků ve skupině
Věkové složení účastníků: Od 16 let
E-learning: Ne
Aktivity ve volném čase: Zdarma aktivity ve škole, další aktivity a výlety za příplatek
Data ubytování: Od neděle předcházející zahájení kurzu do soboty následující po ukončení kurzu
Doprava: Časově a cenově nejvýhodnější doprava: letecky Londýna + autobusem do Broadstairs s 1 přestupem
GPS: Zobrazit na mapě (51.360933,1.4297595)
Adresa školy: St Peter's Road, Broadstairs CT10 2JW, Kent
Web: https://www.hilderstonecollege.com/czech
Svátky: 2.1. - 6.1., 10.4., 1.5., 29.5., 28.8., 18.12. - 31.12.2023 - škola je uzavřena a výuka není nahrazena - místo výuky škola nabízí zdarma exkurze

Cena kurzů zahrnuje daný počet vyučovacích hodin, vstupní test, studijní materiály a učebnice, přístup do studovny, wifi, informační materiály, osvědčení o absolvování kurzu, vybrané aktivity ve volném čase.

Rozvrh výuky: 
21hodinový kurz 9.00 - 10.30, 11.00 - 12.30, úterý, středa, čtvrtek 13.45 - 14.45, 15.00 - 16.00
16.00 - 17.30 - řízené samostudium ve studovně školy

Přípravné kurzy k mezinárodně uznávaným zkouškám TOEIC, Cambridge, IELTS – informace a ceny sdělíme na požádání

Ceny 5+týdenních kurzů ve skupině a 3+týdenních kurzů s individuální výukou jsou výhodnější – sdělíme na požádání.

Registrace v účastnickém portálu EU - OID:  E10061219

 

Ubytování

Hostitelská rodina
Ubytování je většinou v pěší vzdálenosti od školy - maximum 30 minut. Pokud je ubytování vzdálenejší, jazyková škola poskytne zdarma týdenní jízdenky na místní dopravu.
Při příjezdu nebo odjezdu v nočních hodinách (22.30 - 6.30) účtuje škola příplatek 20 GBP.
Na požádání jazyková škola zajistí pro osoby cestující společně ubytování v 2lůžkovém pokoji.
V případě požadavku na zvláštní dietu v hostitelské rodině škola účtuje příplatek ve výši 22 GBP týdně.

Na požádání zajistíme hotelové ubytování - své požadavky na úroveň a požadované služby prosím uveďte v přihlášce.

Hostitelská rodina

Varianta ubytování Cena za 1 týden
1lůžkový pokoj, polopenze ve všední dny, plná penze o víkendu
5 243 Kč 180 GBP

Můžete si zobrazit ceny ubytování v původní měně.


Uvedené ceny jsou orientační. Ceny se mohou měnit v závislosti na stavu kurzu dané měny.

Informace o dopravě

Pro dopravu do Londýna je možno použít kterýkoliv letecký spoj, návazná doprava je vždy s jedním přestupem. Z letiště Heathrow je možno cestovat na autobusové nádraží Victoria metrem, z ostatních letišť autobusem. Z autobusového nádraží Victoria jezdí přímé autobusy do Broadstairs..

Letecká doprava 
Cena letenek je zpravidla od 4000 Kč za obousměrnou letenku včetně zavazadel k odbavení. Cena závisí na  termínu cesty a zakoupení letenky.

Autobusová doprava Praha - Londýn a zpět

Z Prahy do Londýna a zpět je možné cestovat každý den autobusem Flixbus s 1 přestupem (Paříž, letiště Kolín nad Rýnem, Antverpy, cesta trvá přibližně 26 hodin, cena 3000 - 4000 Kč. Přímé autobusy provozuje Regiojet 2x týdně (odjezd z Prahy středa, pátek, odjezd z Londýna pátek, neděle), cesta trvá přibližně 20 hodin, cena přibližně 3000 Kč.

Autobusová doprava Londýn - Broadstairs a zpět
Jízdní řády Londýn - Broadstairs naleznete na www.nationalexpress.com. Jízdenky zajistíme na požádání.

Z autobusového nádraží Victoria do Broadstairs můžete cestovat přímým autobusem, cesta trvá 2.45 hodin, autobusy jezdí každé 2 hodiny. Z letiště Heathrow / Gatwick / Stansted / Luton do Broadstairs existuje autobusové spojení s přestupem na autobusovém nádraží Victoria v centru Londýna, cesta trvá 4 až 6 hodin, autobusy jezdí každé 2 hodiny. Jízdenky se kupují najednou pro obě cesty na  všechny spoje v pokladně na autobusovém nádraží nebo předem na internetu na uvedených webových stránkách.

Přibližná cena obousměrných jízdenek od :
London Victoria - Broadstairs 11 GBP                             
London Heathrow - Broadstairs 23 GBP
London Gatwick – Broadstairs 31 GBP                          
London Stansted – Broadstairs 33 GBP
London Luton – Broadstairs 32 GBP

Ceny jsou platné za předpokladu, že všechny  jízdenky jsou koupeny najednou.

Vlaková doprava Gatwick - Broadstairs
Z letiště Gatwick existuje do Broadstairs dvakrát za hodinu vlakové spojení s jedním přestupem - v Londýně. Cesta trvá přibližně 3 hodiny, cena od 55 GBP za obousměrnou jízdenku.

Osobní přijetí na letišti
Osobní přijetí na letišti, doprava autem do místa ubytování a zpět na letiště - cena 130 GBP za 1 cestu. Služba je povinná pro účastníky mladší 18 let.

Doprava z autobusové zastávky v Broadstairs do místa ubytování
Z autobusové zastávky v Broadstairs do místa ubytování doporučujeme použít taxi. Cena je dle vzdálenosti v rozmezí 8 až 20 GBP.


Na přání klienta zajistíme také leteckou, vlakovou nebo autobusovou dopravu na kurz v zahraničí a zpět. Za zajištění letenek připočítáváme 700 Kč, v případě potřeby zajistíme také online odbavení a zašleme palubní vstupenky.  Za zajištění autobusových a vlakových jízdenek v zahraničí a do zahraničí připočítáváme 300 Kč. Autobusové jízdenky Regiojet zajišťujeme bez příplatku.

Letenku rezervujeme nebo zjistíme aktuální cenu, zašleme klientovi e-mailem, po schválení zašleme na e-mail fakturu a po přijetí potvrzení o platbě nebo přijetí platby letenku vystavíme a zašleme klientovi e-mailem. Při zajišťování autobusových a vlakových jízdenek je postup obdobný.

Materiály ke stažení

Brožura jazykové školy 2023 - v anglickém jazyce Stáhnout

Hodnocení od našich zákazníků

Jaká byla kvalita výuky / vzdělávací aktivity?

Jaká byla kvalita ubytování a stravování?

Slovní hodnocení výuky, prostředí ve škole, učitelů a pracovníků školy

Vynikající jazyková škola, která poskytla nejen skvělý metodický kurz, ale i možnost seznámit se s kolegy z jiných zemí. Kurz zahrnoval i fakultativní výlety s průvodci, social programme - přednášky o historii Velké Británie, výuku tance, sportovní činnosti, společenský večer s programem. Vysoce odborně fundovaní lektoři vedli velmi intenzivní výuku, která probíhala v dopoledních i odpoledních blocích. Náplň kurzu vedla k rozvoji komunikativních dovedností, ale i k posílení znalostí metodologie, lexikologie, fonetiky, syntaxe, s důrazem na soudobou angličtinu. Vše na úrovni C1. Na závěr kurzu každý účastník předvedl "microteaching". Před příjezdem jsme obdrželi rozsáhlý manuál , který zahrnoval veškeré informace k pobytu, mj. i doporučenou taxislužbu s orientačními cenami. Zařídili nám i dopravu taxíkem z letiště a zpět. Prostředí jazykové školy bylo rodinné, všichni byli velmi nápomocni a zahrnovali nás přátelským přístupem.

Máte pocit, že se vaše komunikační dovednosti zlepšily? V čem vidíte největší pokrok?

Moje komunikační dovednosti se během dvou týdnů výrazně zlepšily. Ve skupině jsme byli pouze čtyři a lektor, tudíž jsme stále hovořili na různá témata. Také v hostitelské rodině jsme večer diskutovali se členy domácnosti, při "social programme" a při výletech jsme byli v kontaktu s účastníky dalších kurzů, které ve škole probíhaly. Největší pokrok vidím v tom, že jsme byli konfrontování se soudobou angličtinou, s novými výrazy a obraty s přihlédnutím k aktuálním jevům v britské společnosti a kultuře.

Slovní hodnocení ubytování a stravování

Hostitelská rodina byla skvělá. Bydlela jsem u bývalé učitelky angličtiny, která byla velmi komunikativní a věnovaly jsme hodně času diskusím na různá témata. Skvěle vařila, byla velmi ochotná a přátelská. Nabídla nám i praní prádla. Měla jsem vlastní pokoj, volný přístup na zahradu. Vedle stravy v rodině jsme měli možnost získat teplé obědy ve školní kantýně za nízkou cenu, nebo svačiny.

Byl/a jste spokojen/a se zajištěním kurzu / vzdělávací aktivity, ubytování, dopravy naší kanceláří?

Vaše kancelář mi poskytla skvělou podporu, kurz - komunikace se školou, zajištění ubytování i dopravy včetně pojištění bylo naprosto bez problémů. Chtěla bych moc poděkovat. Vše bylo ztíženo pandemickou situací, kdy se kurz dvakrát odkládal. Jste skvělí profesionálové.

Další připomínky, dojmy, podněty?

Doporučila bych jazykovou školu Hilderstone College v Broadstairs dalším kolegům, rovněž podporu vaší kanceláře.


Jaká byla kvalita výuky / vzdělávací aktivity?

Jaká byla kvalita ubytování a stravování?

Slovní hodnocení výuky, prostředí ve škole, učitelů a pracovníků školy

Výuka byla na vysoké úrovni, vyučující byli velmi profesionální, vždy vstřícní a skvěle připraveni na výuku. Dostala jsem plno studijních materiálů, které mi pomohly nejen zlepšit mé jazykové dovednosti, ale také obohatí mou výuku. Prostředí ve škole bylo úžasné - přátelská rodinná atmosféra, vždy ochotní a nápomocní zaměstnanci i vedení školy, vždy s úsměvem, bohatý doprovodný program, výlety apod. Milou skutečností byla i školní kantýna s možností teplých obědů.

Máte pocit, že se vaše komunikační dovednosti zlepšily? V čem vidíte největší pokrok?

Určitě ano. Rozmluvila jsem se, získala jsem větší jistotu. Také jsem si procvičila gramatiku i ostatní jazykové dovednosti. Měla jsem též možnost navštěvovat studovnu (mnoho audio pomůcek i studijních materiálů). Byla zde možnost nakopírovat si různé aktivity pro mé žáky, ale též si procvičovat své jazykové dovednosti.

Slovní hodnocení ubytování a stravování

Jedním slovem - skvělé. Paní domácí byla výborná kuchařka. Když jsme chtěly vyzkoušet nějaké typické jídlo, ráda nám ho uvařila. Byla také příjemně komunikativní, povídala si s námi a byla velmi ochotná. Moc ráda na ni vzpomínám.

Byl/a jste spokojen/a se zajištěním kurzu / vzdělávací aktivity, ubytování, dopravy naší kanceláří?

Naprosto. Není co vytknout.

Další připomínky, dojmy, podněty?

Bylo to nádherných 14 dní, získala jsem plno zážitků, zkušeností i praktických podnětů pro mou praxi. Byl to zatím nejlepší studijní pobyt, který jsem zažila. Určitě bych se tam někdy ráda vrátila.