Blog

Zajímá vás, co se u nás děje? Co se daří i třeba nedaří?
V nově založeném blogu navazuji na starší verzi zahrnující příspěvky z roku 2014 – 2017. Průběžně informuji o všech novinkách v naší činnosti, se souhlasem účastníků cituji zkušenosti a zajímavé postřehy z jazykových kurzů a vzdělávacích aktivit v zahraničí.

Foto budovy DM Lovosická

Certifikát je udělován vybraným agenturám zabývajícím se zprostředkováním kurzů v zahraničí. Jazykové školy sdružené v IALC (International Association Language Centres) jeho udělením vyjadřují hodnocení výborné spolupráce škol IALC  s hodnocenou agenturou.

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Dne 11.10.2019 jsem si prohlédla jazykovou školu Campus International de Cannes, kterou jsme do naší nabídky přidali nedávno. Rozsáhlý campus zahrnuje učebny, ubytovnu, jídelnu, kde se podávají snídaně, obědy i večeře. Campus se nachází na pobřeží, asi 20 minut chůze od Casina, kde se konají známé filmnové festivaly. 

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

30.9.2019 jsem si prohlédla jazykovou školu Azurlingua v Nice. Nachází se v centru města, asi 15 minut chůze od pláže, ale v klidném uzavřeném komplexu v tradiční zástavbě. V areálu školy je i ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Ředitel školy Gregory Belmonte mě ubezpečil, že všechna ubytování v hostitelských rodinách jsou maximálně 25 minut chůze od školy. Eva Ďoubalová

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Hledáte kurz a destinaci se snadnou dopravou? Pak je nejlepší volbou Southbourne School of English v Bournemouth na jižním pobřeží Anglie. Z Prahy do Bournemouth a zpět  existují v neděli přímé lety s Ryanair. Jazyková škola nabízí osobní přijetí na letišti a dopravu z letiště do místa ubytování a zpět na letiště za cenu podstatně výhodnější než jiné jazykové školy.

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Jak to celé začalo? Začalo to tím, že jednoho dne přišla naše angličtinářka do hodiny a seznámila nás s Nadací Václava a Livie Klausových. Všechny nás moc podporovala, že kdo má tu možnost, ať si pošleme přihlášku. Zeptala jsem se doma rodičů, společně jsme to probrali a pak už s jejich pomocí a s pomocí paní učitelky jsem poslala přihlášku. Pak už stačilo jen čekat. Zhruba po měsíci mi přišel e-mail. S bušícím srdcem jsem e-mail otevřela a začala číst první řádky. „S radostí vám sděluji rozhodnutí správní rady, že jste byla vybrána na kurz angličtiny v Londýně v jazykové škole Milner School of English,“ tak zněla druhá věta. Měla jsem slzy v očích. První pocity…

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Dobrý den, posílám zprávu o mé zkušenosti s jazykovým pobytem v CES ve Wimbledonu.  Týden po mém příjezdu zpět do ČR můžu bezpochyby prohlásit, že tyto 2 týdny strávené na jazykové škole ve Velké Británii, Wimbledonu byly zatím ty nejlepší 2 týdny v mém životě. Přestože jsem se samotné cesty autobusem, která trvala okolo 18 hodin, a později především městské dopravy v Anglii opravdu bála, vždy jsem si řekla, že můj strach je oprávněný a zvládnu to. V nejhorším případě jsou zde přece vždy lidé, kteří vám pomohou. A přestože jsem nakonec vyloženě pomoc ohledně dopravy nepotřebovala, můžu říct, že lidé zde jsou opravdu laskaví a nápomocní.  Když jsem se dostala do cílov…

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Katka Kašparová z Církevního gymnázia v Kutné Hoře byla vyhlášena nejlepší studentkou týdne ! Účastní se kurzu Classic City - kurz angličtiny pro mládež 13 - 17 let v jazykové školy European Centre v Cambridge.

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

V letošním roce již zajišťujeme v rámci programu Erasmus+ - KA1 - vzdělávání pedagogických pracovníků - mobility pro 45 základních a středních škol z České republiky, například SPŠ Hranice. Škola 13 má mobilit - jazykové a metodické kurzy pro učitele ve Velké Británii, Irsku a Německu. Své autentické zkušenosti a zážitky sdílí ve skupině na facebooku.

Zobrazit celý příspěvek