Blog

Zajímá vás, co se u nás děje? Co se daří i třeba nedaří?
V nově založeném blogu navazuji na starší verzi zahrnující příspěvky z roku 2014 – 2017. Průběžně informuji o všech novinkách v naší činnosti, se souhlasem účastníků cituji zkušenosti a zajímavé postřehy z jazykových kurzů a vzdělávacích aktivit v zahraničí.

Foto budovy DM Lovosická

20.5.2024 jsem jednala s poskytovatelem mnoha zajímavých kurzů pro učitele. Erasmus+ Courses Croatia nabízí širokou škálu různě zaměřených kvalitních pro učitele ve Splitu, Dubrovníku, na  ostrově Reunion (francouzské území v Indickém oceánu) a na ostrově Aruba (nizozemské území v Karibiku).

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

18.5.2024 jsem na workshopu škol International House jednala s 12 zahraničními školami. S některými z nich již spolupracujeme. Na základě jednání bude naše databáze nyní aktualizována a doplněna o další zajímavé školy a kurzy, většinou s důrazem na kurzy pro učitele vhodné pro účastníky, jejich kurzy jsou financované z programu Erasmus+.

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Ve dnech 12.4. - 13.4.2024 jsem se účastnila workshopu International Association of Language Centres. S mnoha školami IALC spolupracujeme již mnoho let a bylo příjemné se opět "setkat" s jejich majiteli a řediteli. Na základě jednání bude naše databáze nyní aktualizována a doplněna o další zajímavé školy a kurzy, většinou s důrazem na kurzy pro učitele vhodné pro účastníky, jejich kurzy jsou financované z programu Erasmus+.

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Dne 9.11.2023 jsme se účastnili workshopu jazykových škol v Praze. Nové v naší nabídce: BLS English - Bury St Edmunds, Velká Británie

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

V září 2023 jsem jednala v jazykových školách v Irsku. PACE Bray se specializuje na kurzy pro mládež a nabízí je v klidném a bezpečném prostředí malého města Bray - u moře a blízko Dublinu. Brezy bude doplněna do nabídky na našich webových stránkách. Atlantic Language School je moderní škola v centru Galway která zavádí rozsáhlou nabídku jazykových a metodických kurzů pro učitele. Galway Cultural Institute je náš spolehlivý zahraniční partner již několik let - v letošním roce s největším počtem účastníků do Irska.

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

V letošním roce opět zajišťujeme mobility v rámci programu Erasmus+ - KA1 - vzdělávání pedagogických pracovníků pro 77 základních a středních škol z České republiky, například ZŠ Sněžné. Tato škola se může pochlubit prestižním oceněním Label. Jejich pedagogové se účastnili například kurzu pro učitele angličtiny v Alpha School of English na Maltě.

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Na základě důkladných inspekcí to ukazuje žebříček El Gazette - s většinou nejlepších škol spolupracujeme. V jiných zemích - Irsko, Malta ... - podobné inspekce a žebříčky neexistují.

Zobrazit celý příspěvek

Foto budovy DM Lovosická

Ve dnech 13.4. - 15.4.2023 jsem se účastnila workshopu International Association of Language Centres. S mnoha školami IALC spolupracujeme již mnoho let a bylo příjemné se opět "setkat" s jejich majiteli a řediteli. Na základě jednání bude naše databáze nyní aktualizována a doplněna o další zajímavé školy a kurzy, většinou s důrazem na kurzy pro učitele vhodné pro účastníky, jejich kurzy jsou financované z programu Erasmus+. IALC - International Association of Language Centres sdružuje nezávislé, většinou takzvané "boutique" školy, jejichž cílem je kvalitní vzdělávání a osobní přístup ke všem účastníkům. Žádné nadšení z online a hybridních kurzů, i když v období krize je…

Zobrazit celý příspěvek