Jazyková škola Cambridge Academy of English

Cambridge, Velká Británie

Velmi kvalitní škola poskytující velmi spolehlivě kurzy a veškeré poskytované služby. Ve srovnání s jinými jazykovými školami poskytuje nadstandardní celodenní program studijních a volnočasových aktivit. Náročnějším klientům kurzů Executive jsou v areálu školy k dispozici oddělené prostory Professional Centre ve zvláštní budově s odpovídajícím vybavením. Většina hostitelských rodin je v pěší vzdálenosti od školy. Jazyková škola má vlastní kuchyni, kde je připravováno čerstvé chutné jídlo za výhodnou cenu.

Ve srovnání s cenami jazykové školy poskytujeme v roce 2018 2% slevu z ceny kurzu.

Informace o škole

Rok založení jazykové školy: 1975
Silné stránky školy: Velmi kvalitní škola poskytující velmi spolehlivě kurzy a veškeré poskytované služby. Ve srovnání s jinými jazykovými školami poskytuje nadstandardní celodenní program studijních a volnočasových aktivit Náročnějším klientům kurzů Executive jsou v areálu školy k dispozici oddělené prostory Professional Centre ve zvláštní budově s odpovídajícím vybavením. Většina hostitelských rodin je v pěší vzdálenosti od školy. Jazyková škola má vlastní kuchyni, kde je připravováno čerstvé chutné jídlo za výhodnou cenu.
Akreditace školy: IALC, English UK, Business English UK, British Council, Quality English
Prostředí: Škola se nachází v příjemné rezidenční - nebo spíše již venkovské - čtvrti na okraji univerzitního města Cambridge, 20 minut městskou dopravou od centra
Vyučovací hodina: 60 minut
Vstupní test: Ve škole v den zahájení kurzu
Velikost skupin: Intenzivní kurzy anglického jazyka - průměr 9, maximum 12 účastníků Kurzy Executive - maximum 4 účastníci
Věkové složení účastníků: Kurzy všeobecné angličtiny pro dospělé - minimální věk 17 let Kurzy Executive - minimální věk 25 let
E-learning: Ano – od zahájení kurzu po několik měsíců po ukončení kurzu
Aktivity ve volném čase: V ceně kurzu je kompletní celodenní program aktivit ve volném čase – kromě výletů v sobotu.
Data ubytování: Od neděle předcházející zahájení kurzu do soboty následující po ukončení kurzu
Doprava: Časově a cenově nejvýhodnější doprava: letecky na Stansted + přímý autobus do Cambridge + taxi do místa ubytování
GPS: 52.2411264,0.0809527
Adresa školy: 65 High Street, Girton, Cambridge CB3 0QD
Web: http://www.cambridgeacademy.co.uk/
Svátky: 1.1., 2.4., 28.5.2018 - škola je uzavřena a výuka není nahrazena

xxxRozvrh výuky:
Pondělí - pátek 9.00 - 10.30, 11.00 - 12.30, pondělí - čtvrtek 13.30 - 14.30, popř. 14.35 - 15.30

England is our Classroom: Ceny zahrnují daný počet hodin, vstupní test, učebnice a studijní materiály, informační materiály, osvědčení o absolvování kurzu, přístup na internet, e-learning, kompletní celodenní program studijních – pondělí až pátek 9.15 – 17.30 hodin + večerní volnočasový program, v neděli je otevřen školní klub – možnost samostudia nebo společných volnočasových aktivit s ostatními účastníky kurzů

English with Confidence: Ceny kurzů zahrnují daný počet hodin, vstupní test, učebnice a studijní materiály, informační materiály, osvědčení o absolvování kurzu, přístup na internet, e-learning, kompletní celodenní program včetně aktivit ve volném čase přizpůsobených zájmům náročných dospělých klientů – pondělí až pátek 9.00 – 18.00 hodin, přístup do Professional Centre pondělí – neděle 8.00 – 22.00 - možnost samostudia nebo společných aktivit s ostatními účastníky kurzů

Přípravné kurzy k mezinárodně uznávaným zkouškám Cambridge, IELTS – informace a ceny sdělíme na požádání

Ceny 5+týdenních kurzů ve skupině a 3+týdenních kurzů s individuální výukou jsou výhodnější – sdělíme na požádání.

Ubytování

Na požádání zajistíme hotelové ubytování - své požadavky na úroveň a požadované služby prosím uveďte v přihlášce.

Hostitelská rodina

Varianta ubytování Cena za 1 týden
1lůžkový pokoj, polopenze ve všední dny, plná penze o víkendu
4 521 Kč
1lůžkový pokoj, vlastní příslušenství, polopenze ve všední dny, plná penze o víkendu
6 334 Kč

Uvedené ceny jsou orientační. Ceny se mohou měnit v závislosti na stavu kurzu dané měny.

Informace o dopravě

Letecká doprava
Časově nejvýhodnější je letecká doprava na letiště Stansted, kam směřují lety s Easyjet a Ryanair. Cena letenek je zpravidla od 3000 Kč za obousměrnou letenku včetně letištních poplatků. Letiště Gatwick je pro následnou dopravu do Cambridge nejméně vhodné pro svoji velkou vzdálenost. Cena letenky závisí na  termínu cesty a zakoupení letenky.
Dále je možná letecká doprava letiště Heathrow, kam směřují lety s British Airways, a odkud jezdí přímé autobusy do Cambridge. Cena letenek je zpravidla od 4000 Kč za obousměrnou letenku včetně letištních poplatků. Cena závisí na  termínu cesty a zakoupení letenky.
Lety z Ostravy, Brna, Pardubic směřující na Londýn Stansted s leteckou společností Rynair jsou z hlediska návazné dopravy do  Cambridge nevhodné.

Autobusová doprava Praha - Londýn a zpět
Autobusové jízdenky zajišťujeme u společnosti Regiojet. Cesta Praha - Londýn trvá přibližně 20 hodin. Cena obousměrné jízdenky z Prahy je od 2500 Kč, pro mládež do 26 let sleva 10%, pro držitele karty ISIC sleva 15%. Jízdenka z Brna je o 300 Kč dražší. Autobusy z Prahy do Londýna bývají často zpožděné, při zakoupení návazných jízdenek předem doporučujeme počítat s časovou rezervou.

Autobusová doprava Londýn - Cambridge a zpět
Jízdní řády Londýn - Cambridge naleznete na www.nationalexpress.com. Jízdenky zajistíme na požádání.

Z autobusového nádraží Victoria / z letiště Heathrow / Stansted / Gatwick  do Cambridge můžete cestovat přímým autobusem, cesta trvá 2 / 2.30 / 50 min / 4 hod, autobusy jezdí každou hodinu / 2 hodiny.  Jízdenky se kupují najednou pro obě cesty na  všechny spoje v pokladně na autobusovém nádraží nebo předem na internetu na uvedených webových stránkách.

Přibližná cena obousměrných jízdenek od:

London Victoria - Cambridge 10 GBP     
London Heathrow - Cambridge 31 GBP                           
London Stansted – Cambridge 11 GBP
London Gatwick - Cambridge 31 GBP     

Ceny jsou platné za předpokladu, že všechny  jízdenky jsou koupeny najednou.  

Osobní přijetí na letišti
Osobní přijetí na letišti Stansted / Heathrow / Gatwick, doprava autem do místa ubytování a zpět na letiště - 120 / 170 / 185 GBP za 1 cestu.
Osobní přijetí na letišti a transfery jsou povinné pro účastníky mladší 18 let.

Doprava z autobusového nádraží v Cambridge do místa ubytování
Z autobusového nádraží v Camridge do místa ubytování doporučujeme použít taxi. Cena je dle vzdálenosti v rozmezí 8 až 20 GBP. 

Doprava v  Camridge

Většina ubytování není v pěší vzdálenosti od školy, je nutné dojíždět v průměru 20 až 30 minut městskou autobusovou dopravou. Informace o městské dopravě v Cambridge naleznete na http://www.cambridgeshire.gov.uk/transport/around/buses/.

Materiály ke stažení

Termíny a ceny Cambridge Academy of English 2018 - v anglickém jazyce Stáhnout