Jazyková škola ACET

Cork, Irsko
ACET

Škola  klade důraz na osobní přístup ke všem účastníkům kurzů, účastníkům kurzů nabízí ubytování v residence v sousedství školy. Sídlí v georgiánské budova v centru Corku, druhého největšího města v Irsku.


Veškeré informace o škole si můžete stáhnout ve formátu PDF zde.

Informace o škole

Rok založení jazykové školy: 1975
Akreditace školy: ACELS, EAQUALS, IALC, Marketing English in Ireland, TOEIC Testing Centre, Bildungsurlaub, CSN
Vyučovací hodina: 55 minut - pro názornější porovnání cen uvádíme na webových stránkách počty hodin v hodinách 60 minut
Vstupní test: Ve škole v den zahájení kurzu Needs Analysis vyplňují studenti kurzů obchodní nebo profesní angličtiny s individuální výukou před odjezdem na kurz
Velikost skupin: Průměr 8 – 10, maximum 12 účastníků
Věkové složení účastníků: Minimum 16 let, průměrný věk účastníků 28 let
E-learning: Ne
Aktivity ve volném čase: Škola nabízí poznávací program – výlety, návštěvy historických památek – vybrané aktivity si účastníci kurzů hradí přímo v jazykové škole
Data ubytování: Od soboty / neděle předcházející zahájení kurzu do soboty / neděle následující po ukončení kurzu
Doprava: Časově a cenově nejvýhodnější doprava: přímé lety Praha - Dublin s Ryanair a Aer Lingus + přímý autobus z letiště do Corku a zpět
GPS: Zobrazit na mapě (51.9059755,-8.4734135)
Adresa školy: 16 Saint Patrick's Place, Wellington House, Wellington Road, Cork T23 AK82
Web: https://acetireland.ie/
Svátky: 1.1. - 6.1., 18.3., 22.4., 6.5., 3.6., 5.8., 28.10., 23.12. - 31.12.2019 - škola je uzavřena a výuka není nahrazena

Rozvrh výuky:
20hodinový kurz 9.00 - 12.55
30hodinový kurz 9.00 - 12.55 / 14.10. - 16.00

Cena kurzů zahrnuje daný počet vyučovacích hodin, vstupní test, studijní materiály tištěné školou, přístup do studovny, wifi, informační materiály a mapy, osvědčení o absolvování kurzu, vybrané aktivity ve volném čase. Cena kurzu nezahrnuje učebnice - je třeba počítat s cenou 50 EUR.

Přípravné kurzy k mezinárodně uznávaným zkouškám Cambridge FCE, IELTS – informace a ceny sdělíme na požádání

Ceny 5+týdenních kurzů ve skupině a 3+týdenních kurzů s individuální výukou jsou výhodnější – sdělíme na požádání.

Registrace v účastnickém portálu EU - PIC 945143169

Ubytování

Hostitelská rodina
Účastníci kurzů pro dospělé jsou ubytování v 1lůžkových pokojích, na požádání jazyková škola zajistí pro osoby cestující společně ubytování v 2lůžkovém pokoji. Většina hostiteslkých rodin poskytuje wifi, ale jazyková škola to nezaručuje. V případě požadavku na zvláštní dietu se očekává, že si ubytovaní připlatí na cenu speciálních potravin nebo si je koupí sami.
Hostitelské rodiny zajišťují osobní přijetí na letišti nebo autobusovém / vlakovém nádraží a dopravu do místa ubytování. Při odjezdu si účastníci zajišťují dopravu sami - městskou dopravou nebo taxi.
Do školy je nutno dojíždět městskou dopravou - průměrně 25 minut.

Residence
Ubytování v residence je zpravidla vzdáleno 30 minut chůze nebo 10 minut městskou dopravou od školy. V apartmentech s několika 1lůžkovými pokoji s vlastním příslušenstvím je společná společenská místnost a kuchyň.

Na požádání zajistíme hotelové ubytování - své požadavky na úroveň a požadované služby prosím uveďte v přihlášce.

Hostitelská rodina

Varianta ubytování Cena za 1 týden
1lůžkový pokoj, polopenze ve všední dny, plná penze o víkendu
* od 01.06.2019 do 28.09.2019 je cena ubytování 5 972 Kč 230 EUR
4 933 Kč 190 EUR

Můžete si zobrazit ceny ubytování v původní měně.


Residence

Varianta ubytování Cena za 1 týden
1lůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím, společná kuchyň a obývací pokoj, bez stravy - pouze v období od 1.6. do 17.8.2019
3 765 Kč 145 EUR

Můžete si zobrazit ceny ubytování v původní měně.


Uvedené ceny jsou orientační. Ceny se mohou měnit v závislosti na stavu kurzu dané měny.

Informace o dopravě

Letecká doprava 
Přímé lety do Dublinu zajišťují společnosti Aer Lingus a Ryanair. Cena obousměrné letenky od 4500 Kč včetně zavazadel k odbavení. 

Doprava z letiště v Dublinu do Corku a zpět

Z letiště v Dublinu existuje přímé autobusové spojení do Corku. Cesta trvá 3.25 hod, autobusy jezdí každou hodinu, cena obousměrné jízdenky je 28 EUR. Informace naleznete na www.aircoach.ie nebo www.gobus.ie

Do Corku je také možné cestovat letecky s 1 přestupem, zpravidla v Amsterodamu nebo Londýně - cena obousměrné letenky od 8000 Kč včetně zavazadel k odbavení.

Doprava z autobusového nádraží do místa ubytování a zpět
Pro dopravu z autobusového nádraží do hostitelské rodiny doporučujeme použít taxi.

Osobní přijetí na letišti
Osobní přijetí na letišti v Corku, doprava autem do místa ubytování - 55 EUR. Účastníci ubytovaní v hostitelské rodině mají transfer při příletu zdarma.


Na přání klienta zajistíme také leteckou, vlakovou nebo autobusovou dopravu na kurz v zahraničí a zpět. Za zajištění letenek připočítáváme 400 Kč, u nízkonákladových letenek kupovaných na internetu 600 Kč.  Za zajištění autobusových a vlakových jízdenek v zahraničí připočítáváme 200 Kč. Autobusové jízdenky Regiojet zajišťujeme bez příplatku.

Letenku rezervujeme nebo zjistíme aktuální cenu, zašleme klientovi e-mailem, po schválení zašleme na e-mail fakturu a po přijetí potvrzení o platbě nebo přijetí platby letenku vystavíme a zašleme klientovi e-mailem. Při zajišťování autobusových a vlakových jízdenek je postup obdobný.

Materiály ke stažení

Termíny a ceny ACET 2019 - v anglickém jazyce Stáhnout

Hodnocení od našich zákazníků

Jaká byla kvalita výuky / vzdělávací aktivity?

Jaká byla kvalita ubytování a stravování?

Slovní hodnocení výuky, prostředí ve škole, učitelů a pracovníků školy

První den ve škole neproběhl podle plánu, který byl předeslán. V emailu jsem dostala informaci, že nejprve napíšeme test, dle kterého nás rozřadí do skupin dle jazykové úrovně. Ve škole mi bylo řečeno, ať počkám na test, za pět minut pro mě ale přišla paní, že mě se test vlastně netýká a že dnes se již budu učit. Kurz probíhal pod vedením Patricka Winterse, který byl velice přátelský a nápomocný. Na druhou stranu ale nemohu říci, že by kurz splnil má očekávání. Didakticky jsem se nedozvěděla v podstatě skoro nic, pouze něco ze zkušenosti mých kolegů, většinou učitelů na střední škole, což opět nebylo ideální... Úroveň angličtiny, která byla v kurzu využívána, určitě neodpovídala úrovni B1, B2 , jak stálo v popisu kurzu. Kurz bych nenabízela pro pedagogy, kteří vyučují angličtinu na prvním stupni ZŠ. V jazyce se člověk určitě zdokonalí ale co se týče metodiky, jak učit anglický jazyk, se nedozví vůbec nic.

Máte pocit, že se vaše komunikační dovednosti zlepšily? V čem vidíte největší pokrok?

Ano, komunikační dovednosti se zlepšily především díky pobytu v rodině a volnému času, který jsem trávila s lidmi z kurzu. V hodinách jsem obtížně rozuměla, avšak ano, rozuměla. Ovšem abych stačila tempu ostatních a dokázala se plnohodnotně zapojit do diskuze - taková situace nastala málokdy a mrzí mě to. V hodinách jsem byla tedy spíše zmatená, ale tím, že jsem se snažila jazyku alespoň naslouchat, jsem se pravděpodobně něco naučila.

Slovní hodnocení ubytování a stravování

S rodinou jsem byla moc spokojená, manželé byli velice milí, ale příště bych už tohoto typu nevyužila. Režim v mezi 18:00 - 18:30 být na večeři jinak jsi bez večeře mi nevyhovoval. Nebylo možné využít kuchyni, když jsem přišla později, tedy polopenze mi v podstatě propadly.

Byl/a jste spokojen/a se zajištěním kurzu / vzdělávací aktivity, ubytování, dopravy naší kanceláří?

Ano, vše bylo zařízené dle domluvy.